Menu
Super Rally București 2019 photo of me

Runda 1 = Calificări

Clasa 1 - Mașini cu tractiune integrala (Grupa N)

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 1 Vlad Cosma Ford Fiesta R5 1 02:12,603 02:21,874 02:17,205 02:12,603
2 22 Costel Casuneanu Skoda Fabia R5 1 02:14,569 02:16,810 02:30,586(6) 02:14,569
3 31 Bogdan Marisca Ford Fiesta R5 1 02:15,579 02:23,407 02:15,579 02:16,721(3)
4 8 Constantin Aur Skoda Fabia R5 1 02:17,367 02:30,192 02:22,564 02:17,367
5 77 Mihai Leu Citroen C3 R5 1 02:21,581 02:30,664 02:22,137 02:21,581
6 40 Octavian Ciovica Mitsubishi Lancer EVO IX 1 02:24,848 02:42,895 02:30,376 02:24,848
7 45 Cristian Timisica Mitsubishi Lancer EVO IX 1 02:26,591 02:41,643 02:32,123 02:26,591
8 87 Alexandru Daianu Audi A4 1 02:26,844 03:01,412 02:31,691 02:26,844
9 18 Razvan Trisnevschi Mitsubishi Lancer EVO IX 1 02:30,094 02:37,143(6) 02:30,094 02:40,976

Clasa 2A - Mașini cu 2RM < 1600cmc si < 160 cp

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 19 Bogdan Vrabie Suzuki Swift Sport 2A 02:30,507 02:42,069 02:33,308 02:30,507
2 62 Ionut Moisii Citroen Saxo VTR 2A 02:31,397 02:42,978 02:31,471 02:31,397(3)
3 34 Sorin Jurca Peugeot 206 2A 02:37,879 02:47,566 02:44,171(3) 02:37,879
4 28 Cristiana Oprea Dacia Sandero 2A 02:44,741 02:51,229 02:45,754 02:44,741
5 56 Alexandru Cazacu Skoda Fabia 1 2A Pe Traseu* Pe Traseu* Pe Traseu*

Clasa 2B - Mașini cu 2RM > 1600 sau intre 160 si 300 cp

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 141 Danny Ungur Renault Clio 2B 02:23,110 02:32,124 02:26,053 02:23,110
2 24 Robert Barabas Fiat 126 Proto 2B 02:23,779 02:34,571(3) 02:25,843 02:23,779
3 15 Adrian Teslovan Citroen DS3 R3 MAX 2B 02:24,426 02:35,831(3) 02:28,476 02:24,426
4 14 Mihai Manole Renault Clio 2B 02:25,214 02:36,790 02:28,543(3) 02:25,214
5 23 Codrut Cioroiu Honda Civic 2B 02:33,330 02:50,526 02:35,130 02:33,330
6 67 Sorin Mihoc Renault Clio RS 2B 02:35,535 02:45,087 02:47,797(3) 02:35,535
7 95 Enis Arif Honda Civic R3 2B 02:35,665 02:35,665 02:39,555(6) 02:39,771
8 26 Antonia Ioana Tanasie Renault Clio 2B 02:42,115 02:52,570 02:42,115(3) 02:42,987(3)
9 110 Mircea Cotiga Citroen C2R2 2B 02:43,249 02:46,552 02:43,249 02:54,087
10 413 Alin George Luca Citroen C2R2 2B 02:53,158 02:55,974 02:53,158

Clasa 3A - Mașini peste 300cp cu o singura punte motoare

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 69 Armando Battocchi Ferrari 458 Challenge 3A 02:22,417 02:32,956 02:26,190 02:22,417
2 29 Emil Ghinea Renault Clio V6 Trophy 3A 02:27,047 02:55,334 02:34,549 02:27,047
3 91 Julian Elias Raduta Mercedes Benz 190 Evo 2 3A 02:27,762 02:28,450 02:27,762(3) Pe Traseu*
4 33 Sergiu George Tirla BMW E36 3A 02:32,115 02:59,969 02:32,856 02:32,115(3)
5 72 Florin Voicu Ferrari 458 Challenge 3A 02:36,271 02:57,076 02:46,410 02:36,271
6 76 Alessandro Pietta Ferrari 458 Challenge 3A 02:37,861 02:53,775(6) 02:37,861(3) 02:40,102

Clasa 3B - Mașini peste 300cp, tracțiune integrală sau monoposturi

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 21 Aurelian Andronache Speed Car GT 1000R 3B 02:17,843 02:36,568 02:23,886 02:17,843
2 2 Radut Lucian Mitsubishi Lancer EVO 3B 02:21,338 02:38,583 02:25,920 02:21,338
3 3 Costi Stratnic Dacia STTC 3B 02:24,072 02:40,951 02:25,949 02:24,072
4 333 Dan Maghețiu Nissan GTR 3B 02:30,569 02:47,696(3) 02:34,627 02:30,569
5 65 Jerome France Formula Renault 2000 3B 02:32,362 Pe Traseu* 02:32,362 03:10,412

Clasa 4A - Dacia Revival

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 260 Valentin Nemtanu Dacia 1310 4A 03:03,914 03:19,478 03:09,663 03:03,914

Clasa 4B - Mașini istorice

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4

Mașini Electrice

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
1 100 Dani Otil Ford Fiesta EV E 02:26,652 02:39,195 02:31,255 02:26,652
2 177 Sorin Ghisoi VW E GOLF E 02:32,304 02:44,842 02:34,905 02:32,304(3)

Buggy

Poz Nr Nume Masina Cls Best T1 T2 T3 T4
Go to top
2018- 2019 Dynamic. Toate drepturile rezervate.